Cvičení s pomůckami

Bosu

Bosu je balanční cvičební pomůcka, která slouží k celkovému zpevnění těla, podporuje správné držení těla a kromě povrchových svalů aktivuje především hluboký stabilizační systém, tzv. CORE. Název BOSU vznikl jako zkratka termínu Both sides up = obě strany nahoru. Jak už z názvu vyplývá, je možno tuto pomůcku využívat po obou stranách. V rámci mého tréninku se s touto pomůckou určitě setkáte, vyzkoušíte si ji a rozhodně se i pobavíte.

Flexi-bar

Flexi-bar je pružná cvičební pomůcka, která slouží především k posílení hlubokých svalů zádových, ale pro její správné použití budete nuceni také zapojit i ostatní svalové skupiny. Tato pomůcka je velmi dobrá k prevenci či odstranění bolesti zad a pro správné držení těla. Ovšem také nám dokáže o nesprávném držení těla a o oslabeném stabilizačním systému mnohé vypovědět. Ne každý totiž tuto pomůcku dokáže správně rozkmitat.

Gymball

Gymnastický míč je velmi efektivní pomůcka pro posílení hlubokého stabilizačního systému, která je zároveň šetrná ke kloubům a postavení páteře. Tento míč můžeme v rámci tréninku využít pro posilování, protahování, ale i jako oporu pro správné provedení cviků. Gymball velmi dobře podporuje správné držení těla a pomáhá při odstraňování bolestí zad. Pro Váš trénink se stane tato pomůcka naprosto nepostradatelná.

 

Gymstick

Gymstick je víceúčelová pomůcka, která slouží především k posilování a protahování téměř každé svalové skupiny. Pokud nemáte rádi cvičení v posilovně, pak je tato pomůcka právě pro Vás. Gymstick je však pomůcka pouze pro klienty, kteří nemají žádné zdravotní potíže a nemají problém se správným držením těla. Pokud nám to diagnostika Vašeho těla dovolí, ráda Vám i tuto pomůcku do tréninku zařadím.

Overball

Overball je malý míček, který je využíván především k rehabilitačním účelům. Avšak lze s ním velmi dobře i posilovat či si pomocí něj některé cviky ulehčit. Mimo jiné aktivuje hluboký stabilizační systém a rotátory páteře. Tuto pomůcku využívám zejména pro rehabilitační cvičení. Uvidíte, že cvičení může být i příjemné.

Magic circle

Magic circle je pružný kruh, který při stlačení klade odpor. Tato pomůcka se využívá především v Pilates k posílení mnoha svalových skupin, nejčastěji na posílení prsních svalů a vnitřní strany stehen. Magic circle má po stranách opěrky, díky nimž mohou být ke stlačování využívány nejen ruce, ale také kolena či kotníky. I s tímto kouzelným kruhem se v mých trénincích můžete setkat.

Jednoruční činky

Naprosto základní pomůckou efektivního tréninku jsou jednoruční činky. Tato pomůcka se dá využít na stovky způsobů a lze s ní posilovat velké množství svalů. Jednoručky umožňují velký rozsah pohybu, tudíž se svaly zapojují lépe a v celé své délce. S činkami si můžete vybrat ze širokého spektra posilovacích cviků, kdy máte na obou rukou stejnou váhu. A samozřejmě – jednoruční činky lze používat v pohodlí Vašeho domova.